Mest visade svenska youtubekanaler topplista

Upptäck svenska Youtubers med flest videovisningar. Vi ger dig en detaljerad lista över mest visade Youtubeinfluencers.

Mest visade kanaler statistik

# Kanalnamn Videovisningar
1. Family Playlab 1999944493
2. Galantis 1034945207
3. adrianisen 641772862
4. Anomaly 521138853
5. Warner Music Sweden 519898563
6. Sp4zie 516113877
7. Jocke & Jonna 453661490
8. Robbaz 406952237
9. Therese Lindgren 400385628
10. Keralis 385540590
11. Babblarna 383668032
12. LEMMiNO 356342342
13. Arash 334117697
14. Joel Gustafsson 326768987
15. Willcraft 325188133
16. JackieMT 2nd 316165598
17. Sofia Karlberg 302483439
18. IJustWantToBeCool 296550299
19. Jon Olsson 284590263
20. Teo 280848520
21. Kanal 5 261791821
22. Lundell Pranks 261053781
23. Busigt Lärande 250973584
24. Akillheals 249653271
25. Idol Sverige i TV4 242111313
26. Misslisibell 240092354
27. Ace of Base (Official) 233861186
28. SkillTwins 232780545
29. Icona Pop 230916128
30. TV4 228656328
31. Hazardous 195672305
32. STAMSITE 190938213
33. Ex on the Beach Sverige 184235221
34. DualDGaming 181395759
35. IJustWantToBeCool2 179781375
36. Yung Lean 178197866
37. Alesso 156874569
38. Julien Magic 156416224
39. Wintergatan 152902064
40. Alfons 151948470
41. Yrimir 144682828
42. Gabriella9797 135536257
43. RandomMakingMovies 133882470
44. Ufosxm 130871057
45. Stadens Hjältar (Svenska) 130756398
46. BRIO 115328202
47. Anders Sjögren 114095796
48. Splay Sverige - Sveriges största YouTubers på en kanal 113916750
49. Ben Mitkus 113506406
50. Prisoneer 109759374
51. Thomas Sekelius 109526416
52. ChrisWhippit 109395925
53. Regular Ordinary Swedish Meal Time 104533401
54. NormelTV 102039362
55. Xendrius 99792280
56. NRJ SWEDEN 97229785
57. TutorialsByHugo 95490003
58. Bröderna Norberg - Daniel och Emil 95335633
59. MaximilianMus 91764865
60. Tova Helgesson 91131600
61. FAMILJEN TORSGÅRDEN 89798874
62. Universal Music Sweden 87362541
63. Leva Loppan 86610921
64. Anonymous Belieber 84727881
65. Lookadoggie 83176092
66. Let's Feast 81502990
67. Refune Music 80674263
68. Zara Larsson 79712664
69. Kotilainen17 79169127
70. Freedom Styles 79049597
71. Linn Ahlborg 78693180
72. BananaGaming 78690297
73. Felicia Bergström 78678619
74. BarnMusik TV.se 78109693
75. ColeSoc 76237528
76. DunderHumor 75984087
77. Clara Henry 75874629
78. SoftisFFS 75626313
79. Keyyo 74104058
80. BikiniBodhi 73858730
81. Zalzar 73848469
82. samesonite 72435396
83. M 3 71143867
84. TheLaLaTranceGirl 70999981
85. Svenska BarnsångerTV 68684756
86. TV4Sport 67669336
87. JLC 67421345
88. TheNamelessDoll 67373914
89. Vlad Reiser 66990140
90. Wilma Holmqvist 66952109
91. figgehn 65835591
92. Matgeek 65779452
93. Disney Channel Sverige 65271630
94. Falconshield The Band 65229212
95. LAKI 62958808
96. SVT 62920795
97. AsylusGoji91 Pictures 61622446
98. Kimmy POWER 61096605
99. Epidemic POP 60807902
100. Gustav & Johanna 60502153
101. Figgehn & Whippit 60163929
102. JompaMusic 59527684
103. MonteFjanton 58365189
104. YUYU1162 57731385
105. Tomu 57121504
106. Linzor 56574587
107. STHLM Panda 56325739
108. IKEA 56063579
109. Ving Sverige - Vingresor 54702401
110. Viafree Sverige 54594948
111. De Vet Du 53855409
112. NorthSurvival 52756693
113. Lek med oss 52219631
114. Kochi 51883551
115. Simon Lussetti 51749153
116. Familjen Reinhold 51169180
117. Moa Murderess 50347583
118. L22 50297614
119. Sabaton 50005049
120. Amir Akrouti 49745858
121. Aesthetics Unity 49585280
122. EL Chilli 48656914
123. Sara Farell 48345622
124. lifeof_morris 48188608
125. iamamiwhoami 48164054
126. Disney Junior Sverige 47917613
127. Yumi 47743842
128. lillabloggen 46837369
129. Eric Saade (Official) 46732793
130. Redline Recordings 46653637
131. Beas liv 46304865
132. Daniel Tiger's Kvarter 46180242
133. ManfredErlandsson 45951235
134. erikbe99 45846324
135. Robyn 45843903
136. Linda Edler 44534384
137. HBO Nordic 44168101
138. 20th Century Fox Sverige 43713562
139. Ida Warg 43662023
140. TUI Sverige 43389749
141. Level Eight 43243971
142. Elgiganten Sverige 43223812
143. Kammi 43066703
144. Xtr3m3Flip3rs 42708924
145. Dumbass Productions 42016951
146. Katrin Berndt 41797395
147. RizonielTV 40451611
148. Patric Ullaeus 40398692
149. Jokemock! 40240612
150. Kattvalk 38708706
151. sofia borg 38593505
152. Nerdgazm Twitch Moments 38560190
153. TheBentish 37523282
154. iskall85 37425285
155. Red Ice TV 36738885
156. Hampus Hedström 36470653
157. TheLineUp 36456415
158. Julia Westlin 35947602
159. RCLifeOn 35671430
160. Amanda Lundgren 35140530
161. William Flores 34616221
162. FreddeGredde 34365531
163. Wilma & Emil 34333976
164. Anty 33453936
165. Torbjörn Åhman 33016127
166. Arla Sverige 32822037
167. Sara Aydin 32292545
168. HoodoHoodlumsRevenge 31801878
169. Ninjas in Pyjamas 31656627
170. Avicii 31196210
171. BubbleBALZ 30569636
172. Sam Ezeh 30049610
173. Maal channel 29783636
174. Erpewijk, Melissa & Co 29453592
175. Angry Foreigner 29040398
176. TeliaSverige 28847611
177. Fotbollstuben 28709051
178. Rez & Ivan 28389160
179. Axwell 28271151
180. Evelina Forsell 28232808
181. Alexandra Nilsson 27922474
182. Janni Olsson Deler 27722938
183. Chris Whippit Vloggar 27630885
184. Margaux Dietz 27332882
185. Sony Pictures Sverige 27238996
186. Warner Bros. Pictures Sverige 27216975
187. Swedish Homestead 26463457
188. TIKAS 25270455
189. Cluee News 24208901
190. Sigge 24061511
191. Impaofsweden 23546294
192. DJ Brothers 23332724
193. Nellie Berntsson 22430634
194. Felicia Aveklew 22401803
195. Jessica Pamlin 21225225
196. Tarzan 20747925
197. Lea Wallin 20440020
198. Miranda Hedman 20026660
199. Teryos 19859828
200. ImCows 19672912
201. Joakim Lundell 19562803
202. Sp4zie IRL 19234652
203. Wilma Lindell Nilsson 19111943
204. Daniel Norlin 18925063
205. MVH SVT 18545991
206. Cawayska Miraale 18275313
207. Sandra Lindahl 17891318
208. Spotlight Central 17833067
209. Linda Hallberg 17729130
210. PinkFlyingCow ✩ Nail Art Tutorials 17660457
211. Lidl Sverige 17503904
212. Amanda Axelsson 17481027
213. Bianca Ingrosso 17443160
214. Flax Nyheter 17162461
215. tradera 17147532
216. Konstiga Bloggen 16741373
217. Liam Pitts 16588397
218. Sabina Decireé 16496001
219. RASK 16264551
220. Keela 15469079
221. Anis Don Demina 15281898
222. FierceComedy 15076947
223. Jimmie Star 15065212
224. KaptenRiley 14817275
225. Hanna Öberg 14449747
226. AMF 14395614
227. Antonija Mandir 14339516
228. Grannen Alex 14156091
229. josefine olsson 13908888
230. Vivekatt 13899987
231. Mirabell 13874249
232. Pewdie 13856396
233. Estonian sisters 13303087
234. Anty Vlogs 12873815
235. Luddze 12671248
236. Olle Mcdulle 12461999
237. Johanna Ottosson 12435528
238. SaraSongbird 12028457
239. Anja Rosenskjold 12025153
240. Clara Holmberg 11588893
241. giamolina 11451813
242. Robin & Jesper 11255096
243. ZENNUFER 10735686
244. AnteeeWAlleYs 10731447
245. Keku 10572288
246. Gehab 10379271
247. Kenza Zouiten Subosic 10146904
248. MissRocktard 9941630
249. Lucas Simonsson 9823570
250. MattesMush 9788204
251. Jacob Öman 9760594
252. SARA HENRIETTA 9367887
253. Jonte Borg 9320391
254. Daniel Dorch 9076035
255. Viktoria Harrysson 8986151
256. Anna & Kristian 8984076
257. Nadja Johansson 8890809
258. Vendela Nilsson 8586826
259. Kaily Norell 8572595
260. Joel Wetzel 7713743
261. 2GETHER 7413786
262. Louise Hammar 7154198
263. Lisette Alfredsson 7146889
264. iTalkWho 7075284
265. Ella Grundel 6600833
266. Robin & Julia 6403660
267. Vilda Väsby 6295860
268. Ingrosso 6266827
269. Angelina Berge 6194854
270. Filip Dikmen 5644862
271. redaktionen3tjejerse 5505562
272. HejaInternet 5490069
273. MAJA B. LINDBERG 5486472
274. LINN LOWES 5370440
275. Anna Nyström 5337931
276. Marcel Jehrlander 5264693
277. Abbe 5255250
278. Josefine Caarle 5249361
279. Stina Sörensson 5240189
280. Michelle Desmond 5184982
281. Louise Jorge 5109061
282. Sebastian Tadros 5066214
283. Alex Rolfson 5065397
284. Josefin Ottosson 4914485
285. Angelica Blick 4873923
286. Klas Eriksson 4850331
287. Viktoria Pokorny 4618219
288. Jasse 4404568
289. BAMsterR 4303203
290. Rätt Rätt 4237325
291. Ellen Bergström 4219049
292. Aina Lesse 4159765
293. Andrea Hedenstedt 4156959
294. Alice Sjöstrand 4067837
295. Frida Tordhag 4008193
296. PojkenDrommer 3981229
297. Cecilia Forsman 3957004
298. Josephine Qvist 3722029
299. Gabriella Joss 3534591
300. Olle Öberg 3477332
301. Jackieline Huynh 3368271
302. Smillas Norryd 3176024
303. BinaHoney 3017611
304. Lina Holgersson 3012180
305. Lucas Bark 3006851
306. Isabelle Strömberg 2979528
307. Sofia Johansson 2865253
308. Hampus Ewel 2837498
309. Mathilda Ljungberg 2645963
310. Nathalie Danielsson 2644299
311. Emelie Hassani 2612710
312. Elin Kungsman 2603627
313. Slask 2541873
314. Westcoasthippies 2516977
315. MarelPett 2514589
316. Hejter 2451554
317. Lina Lundmark 2421087
318. Malin Åsenlund 2409244
319. Hanna Friberg 2347931
320. Bingo Rimér 2309591
321. Jerre 2164052
322. nowthatissomegoodstuff 1985782
323. Bella Lupascu 1965488
324. OKLART | Axel Palm 1947836
325. Lisa Anckarman 1934381
326. Amanda och Robin 1913566
327. Drogad Katt 1778131
328. Molly Rustas 1728920
329. Elin Johansson 1614235
330. Estelle Berglin 1589976
331. Sandy Stadelmann 1548176
332. Jonas Fagerström 1465285
333. Anne Dillström 1418475
334. Josef Eriksson 1315636
335. Moa Häll Eriksson 1245565
336. Alexander Falk 1152195
337. Maja-Lisa Filper 1148931
338. Mimmi Karlsson 1050121
339. Anna Hellström 1004941
340. Linn Gomander 997580
341. Zuno 975221
342. Jessica Karlsson 958495
343. Linn Ztrelin 899949
344. Charlotta Storsveden 838305
345. Johanna Margita 770366
346. Jennifer Ruuska 760779
347. Mathilda Lundqvist 735070
348. Amanda Mathers 731070
349. Baabyolivia 681633
350. Daniel H 676598
351. PStaffan 582790
352. StudentEmma 548811
353. Ella Rammelt 392412
354. Alice Hedenstedt 389770
355. Joel Adolphson 387820
356. SoVeryLinda 364888
357. Ewelina Helge 353393
358. Linn Von köhler 297344
359. Ida Hammarbäck 280320
360. Ella Hammarström 279859
361. MOACORNELIA 239640
362. Sofia Nilsson 232169
363. Annica Englund 200036
364. Elin Skoglund 193076
365. Johanna Modin 172569
366. Hilma Wiberg 167532
367. Emma Josefine 154468
368. Sandy Sakota 143767
369. RaedMurad 91308
370. Josefine Myrberg 86300
371. Johnny Stål 70460
372. Elin Hagberg 68496
373. Isabella Jonsson 59699
374. Ida Hasselblad 53379
375. Emil M 41434
376. Fatima Sammy 34629
377. Tommy Nilsson 28485
378. DIO 26811
379. Egon Hallström 19911
380. nilssonniklas 6934
381. Philip Löwe 2088
382. Ellinor Hell 653
383. Nelly Paz 0
384. Maja Jacobsson 0
385. Safir Preach 0

Om vi missat en youtuber på listan, var god och berätta för oss så uppdaterar vi listan.

Tillbaka till rankningen