Mest visade svenska youtubekanaler topplista

Upptäck svenska Youtubers med flest videovisningar. Vi ger dig en detaljerad lista över mest visade Youtubeinfluencers.

Mest visade kanaler statistik

# Kanalnamn Videovisningar
1. AviciiOfficialVEVO 5087629717
2. Family Playlab 1733181506
3. Galantis 970339041
4. adrianisen 625530904
5. Sp4zie 509896169
6. Warner Music Sweden 502207538
7. Anomaly 483089142
8. Jocke & Jonna 416731108
9. Robbaz 400559806
10. Keralis 378865165
11. Therese Lindgren 367502631
12. Babblarna 359216731
13. LEMMiNO 342240667
14. Willcraft 320070069
15. Joel Gustafsson 289582002
16. Sofia Karlberg 289162712
17. Arash 282718076
18. IJustWantToBeCool 272715785
19. Teo 257665377
20. Lundell Pranks 256632767
21. Jon Olsson 251541193
22. Busigt Lärande 237069410
23. Kanal 5 236207461
24. Misslisibell 233314403
25. JackieMT 2nd 231728007
26. Idol Sverige 231057226
27. Icona Pop 223952670
28. SkillTwins 222946562
29. TV4 206231324
30. Ace of Base (Official) 205725957
31. Akillheals 187653884
32. STAMSITE 181123774
33. Hazardous 177401732
34. DualDGaming 172192347
35. Yung Lean 168187330
36. Ex on the Beach Sverige 161047165
37. IJustWantToBeCool2 160566109
38. Alesso 143902123
39. Alfons 143158322
40. Yrimir 142232436
41. Wintergatan 136824389
42. RandomMakingMovies 128712769
43. Julien Magic 126067334
44. Gabriella9797 125819255
45. Stadens Hjältar (Svenska) 123027524
46. Ufosxm 116617256
47. BRIO 112957563
48. Anders Sjögren 109333741
49. Splay Sverige - Sveriges största YouTubers på en kanal 106674780
50. Thomas Sekelius 105646499
51. Regular Ordinary Swedish Meal Time 103829219
52. Prisoneer 102033694
53. ChrisWhippit 98844575
54. Ben & Nicci 98670405
55. Xendrius 96673572
56. NormelTV 96396411
57. NRJ SWEDEN 95681241
58. Bröderna Norberg - Daniel och Emil 93174271
59. Tova Helgesson 88185885
60. TutorialsByHugo 86750792
61. Universal Music Sweden 85982407
62. RackartygarnaTV 84371752
63. HELEN TORSGÅRDEN 81326696
64. Lookadoggie 79629283
65. Refune Music 78243951
66. Zara Larsson 78074234
67. Kotilainen17 77181409
68. Anonymous Belieber 75985583
69. Clara Henry 75262422
70. ColeSoc 74656676
71. Felicia Bergström 74282691
72. BananaGaming 74079073
73. Linn Ahlborg 73474097
74. DunderHumor 73170961
75. Keyyo 72720627
76. BarnMusik TV.se 70854564
77. Zalzar 70493631
78. Let's Feast 70286243
79. SoftisFFS 70105709
80. TheLaLaTranceGirl 68753234
81. TheNamelessDoll 66845949
82. Freedom Styles 66106213
83. M 3 65517091
84. Svenska BarnsångerTV 64905616
85. Falconshield The Band 63289013
86. WilmasBeauty 62879878
87. figgehn 62388113
88. TV4Sport 62194957
89. samesonite 62114005
90. SVT 60997279
91. Matgeek 59632636
92. LakiDoris 59526444
93. AsylusGoji91 Pictures 58324086
94. Disney Channel Sverige 58259575
95. JompaMusic 57776352
96. Vlad Reiser 56195770
97. Kimmy POWER 56048058
98. Figgehn & Whippit 55657357
99. Gustav & Johanna 54362605
100. STHLM Panda 54146641
101. YUYU1162 53815356
102. MonteFjanton 53488545
103. IKEA 53164471
104. MaximilianMus 53090242
105. NorthSurvival 52296067
106. Epidemic POP 52160393
107. Ving Sverige - Vingresor 51795064
108. Viafree Sverige 50816430
109. De Vet Du 50321693
110. lifeof_morris 47091439
111. lillabloggen 46693968
112. EL Chilli 46598015
113. JLC 46187337
114. Eric Saade (Official) 46104981
115. Sabaton 45870574
116. Simon Lussetti 45746374
117. Robyn 45363212
118. iamamiwhoami 45297291
119. erikbe99 45162789
120. Amir Akrouti 44982318
121. Kochi 44795303
122. Sara Farell 44602168
123. HBO Nordic 44026782
124. Redline Recordings 43581980
125. Beas liv 43507856
126. Linda Edler 43335746
127. Yumi 43330465
128. Moa Murderess 42904786
129. Linzor 42772345
130. Elgiganten Sverige 42527894
131. L22 42190559
132. 20th Century Fox Sverige 42129311
133. ManfredErlandsson 42064598
134. TUI Sverige 41897196
135. Dumbass Productions 41769353
136. Level Eight 41266225
137. Familjen Reinhold 41253776
138. Aesthetics Unity 41093117
139. Xtr3m3Flip3rs 40625918
140. Patric Ullaeus 40092521
141. BikiniBodhi 40082962
142. Daniel Tiger's Kvarter 39940096
143. Ida Warg 38635385
144. sofia borg 38555089
145. Lek med oss 38240845
146. Katrin Berndt 38175982
147. Tomu 38081365
148. Jokemock! 37768144
149. Kammi 37699147
150. Nerdgazm CS:GO 37427695
151. Disney Junior Sverige 36199894
152. Kattvalk 36048487
153. TheBentish 35831222
154. TheLineUp 34828612
155. William Flores 33986448
156. FreddeGredde 33699802
157. Anty 32955716
158. Arla Sverige 32689459
159. Amanda Lundgren 32499583
160. Red Ice TV 32494650
161. Hampus Hedström 32392245
162. iskall85 31926308
163. Ninjas in Pyjamas 31342325
164. RCLifeOn 30419366
165. Julia Westlin 30367738
166. Wilma & Emil 29813740
167. Sara Aydin 29716482
168. HoodoHoodlumsRevenge 29129966
169. Avicii 29025914
170. BubbleBALZ 28708206
171. Sam Ezeh 28362086
172. RizonielTV 28288057
173. Axwell 28094494
174. Alexandra Nilsson 27366279
175. Evelina Forsell 26783551
176. Torbjörn Åhman 26699652
177. It's Ivan 26266016
178. Erpewijk, Melissa & Co 25702888
179. Chris Whippit Vloggar 25447418
180. Angry Foreigner 25219682
181. Maal channel 24888586
182. Janni Deler 24886879
183. TeliaSverige 24667961
184. Sony Pictures Sverige 24171665
185. Warner Bros. Pictures Sverige 23964548
186. Sigge 23283931
187. Swedish Homestead 22834131
188. TIKAS 22683856
189. Nellie Berntsson 22274518
190. Impaofsweden 21914235
191. DJ Brothers 21616998
192. Fotbollstuben 20857805
193. Felicia Aveklew 20193325
194. ImCows 19651687
195. Miranda Hedman 19649715
196. Cluee 19318475
197. Wilma Lindell Nilsson 19026161
198. Jessica Pamlin 18775547
199. Teryos 18735263
200. Sp4zie IRL 18664296
201. Margaux Dietz 18201789
202. Joakim Lundell 18128821
203. Cawayska Miraale 17647923
204. PinkFlyingCow ✩ Nail Art Tutorials 17564285
205. Lidl Sverige 17391224
206. Linda Hallberg 17319041
207. Tarzan 17188297
208. Flax Nyheter 17067494
209. Amanda Axelsson 16995486
210. Daniel Norlin 16995198
211. Spotlight Central 16712078
212. tradera 16667608
213. MVH SVT 16610767
214. Sandra Lindahl 16364360
215. Liam Pitts 16162581
216. Sabina Decireé 15978370
217. Keela 15441641
218. Jimmie Star 14972276
219. FierceComedy 14306752
220. Carl Fredrik Alexander Rask 14061813
221. Bianca Ingrosso 13963286
222. Pewdie 13802358
223. Grannen Alex 13778741
224. Konstiga Bloggen 13429287
225. josefine olsson 13142639
226. KaptenRiley 12840873
227. Vivekatt 12770586
228. Anis Don Demina 12436733
229. Anty Vlogs 12374657
230. Mirabell 12352276
231. Hejter 11988034
232. Luddze 11929572
233. Anja Rosenskjold 11655409
234. Daniel Dorch 11627638
235. SaraSongbird 11600705
236. Clara Holmberg 11559094
237. AMF 10944151
238. giamolina 10803705
239. Olle Mcdulle 10542478
240. Hanna Öberg 10542435
241. AnteeeWAlleYs 10378236
242. Estonian sisters 10308301
243. Gehab 10095453
244. Robin & Jesper 10015080
245. Keku 9618014
246. Kenza Zouiten 9498509
247. Johanna Ottosson 9481287
248. MissRocktard 9435174
249. SARA HENRIETTA 9144622
250. Jonte Borg 9141630
251. MattesMush 9084881
252. Antonija Mandir 9044674
253. ZENNUFER 9007804
254. Louise Hammar 8678397
255. Lea Wallin 8557719
256. Jacob Öman 8514026
257. Kaily Norell 8393703
258. Vendela Nilsson 8221519
259. Viktoria Harrysson 7966674
260. Anna & Kristian 7965077
261. Nadja Johansson 7862804
262. Lucas Simonsson 7698689
263. Joel Wetzel 7438502
264. Frida Tordhag 7289582
265. iTalkWho 6996582
266. 2GETHER 6811602
267. Lisette Alfredsson 6683056
268. Angelina Berge 6234132
269. Ingrosso 6181959
270. Ella Grundel 6115402
271. Vilda Väsby 5749795
272. HejaInternet 5614906
273. redaktionen3tjejerse 5431858
274. Robin & Julia 5390237
275. MAJA B. LINDBERG 5363433
276. Andrea Hedenstedt 5358617
277. Josephine Qvist 5266262
278. Annica Englund 5057669
279. Anna Nyström 5013753
280. Filip Dikmen 4984448
281. LINN LOWES 4969951
282. Marcel Jehrlander 4885734
283. Stina Sörensson 4844643
284. Klas Eriksson 4678172
285. Josefine Caarle 4632487
286. Michelle Desmond 4534286
287. Blondinbella 4531136
288. Angelica Blick 4261972
289. Alex Rolfson 4161117
290. Aina Lesse 4151804
291. Louise Jorge 4074697
292. Ellen Bergström 4051388
293. Sebastian Tadros 4032614
294. Jasse 4001491
295. PojkenDrommer 3951167
296. BAMsterR 3936356
297. Abbe 3797096
298. Alice Sjöstrand 3788423
299. Cecilia Forsman 3692675
300. Rätt Rätt 3639839
301. Viktoria Pokorny 3492902
302. Jackieline Huynh 3310026
303. Gabriella Joss 3306763
304. Olle Öberg 3080774
305. Smillas Norryd 3048440
306. Lucas Bark 2977332
307. BinaHoney 2971902
308. Lina Holgersson 2679749
309. Sofia Johansson 2675910
310. Nathalie Danielsson 2656966
311. Isabelle Strömberg 2581305
312. Emelie Hassani 2571914
313. Mathilda Ljungberg 2559678
314. MarelPett 2507454
315. Josefin Ottosson 2488849
316. Lina Lundmark 2370349
317. Malin Åsenlund 2364657
318. Bingo Rimér 2304868
319. Westcoasthippies 2249378
320. Elin Kungsman 2189716
321. Hanna Friberg 2026667
322. nowthatissomegoodstuff 1971646
323. OKLART | Axel Palm 1938756
324. SlaskMorsan 1869530
325. Drogad Katt 1753999
326. Bella Lupascu 1712656
327. Jerre 1686274
328. Amanda Pehrson 1576309
329. Estelle Berglin 1552356
330. Elin Johansson 1536756
331. Molly Rustas 1482886
332. Anne Dillström 1408852
333. Sandy Stadelmann 1383698
334. Josef Eriksson 1267399
335. Jonas Fagerström 1171451
336. Lisa Anckarman 1135908
337. Alexander Falk 1135084
338. Moa Häll Eriksson 1116228
339. Maja-Lisa Filper 1089764
340. Linn Gomander 1001554
341. Anna Hellström 998457
342. Mimmi Karlsson 997398
343. Hampus Ewel 967028
344. Zuno 938255
345. Jessica Karlsson 913117
346. Ztreliin 883681
347. Minna Linnea 861845
348. Charlotta Storsveden 797194
349. Jennifer Ruuska 749435
350. Mathilda Lundqvist 728819
351. Amanda Mathers 690534
352. Daniel H 652761
353. Johanna Margita 640275
354. PStaffan 577253
355. Baabyolivia 542384
356. StudentEmma 454109
357. Alice Hedenstedt 383414
358. Ella Rammelt 383217
359. Joel Adolphson 382236
360. SoVeryLinda 362534
361. Ewelina Helge 336568
362. Ida Hammarbäck 279580
363. Ella Hammarström 252043
364. Linn Von köhler 247920
365. Sofia Nilsson 229800
366. MOACORNELIA 228598
367. Elin Skoglund 176837
368. Safir Preach 169329
369. Hilma Wiberg 162423
370. Johanna Modin 155622
371. Emma Josefine 140342
372. Sandy Sakota 139691
373. Fatima Sammy 101782
374. Ebba 95105
375. Josefine Myrberg 83035
376. RaedMurad 75186
377. Elin Hagberg 65776
378. Johnny Stål 65261
379. Isabella Jonsson 57063
380. Ida Hasselblad 39315
381. Tommy Nilsson 26979
382. DIO 26030
383. Emil M 25805
384. Egon Hallström 18945
385. nilssonniklas 6925

Om vi missat en youtuber på listan, var god och berätta för oss så uppdaterar vi listan.

Tillbaka till rankningen